Logopedia jest dziedziną, którą przede wszystkim kojarzymy z pracą nad wymową. W szczególności u dzieci. Tak naprawdę istnieje mnóstwo sytuacji, w których pomoc logopedy okazuje się być niezbędną. I mowa zarówno o dzieciach, młodzieży, jak i dorosłych.

Osobach w pełni zdrowych, które faktycznie wykazują jakieś problemy z wymową, ale i o tych, które są niepełnosprawne i potrzebują specjalistycznej pomocy, w nieco innym wydaniu.

Logopedia jest ściśle powiązana z terapią. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, regularnym spotkaniom i dostosowaniu formy pomocy do potrzeb danej osoby, zarówno dziecko, jak i dorosły są w stanie uporać się z szeregiem problemów, nie tylko ze strony mowy. Pomoc logopedy jest nieoceniona w przypadku nauki komunikowania się. Także wtedy, gdy dziecko lub dorosły zaczynają się jąkać. Dodatkowo do logopedy zgłaszają się osoby, dla których aparat mowy jest niejako narzędziem pracy. Trzeba więc zadbać o dykcję, emisję głosu czy też sposób płynnego i elastycznego wyrażania się.

Logopeda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *