Nie tylko w obrębie twarzy wykonuje się mezoterapię. Powszechne staje się także jej stosowanie na dłoniach, co daje efekt odmłodzonych i gładkich dłoni jak również na skórze głowy. Mezoterapia stosowana jest także, jako zabieg wyszczuplający dzięki temu, że wspomaga rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych. Głównym jej celem jest rewitalizacja jak i odmłodzenie naszej skóry pobudzając ją do regeneracji i wytwarzania niezbędnych w tym celu substancji.

Wprowadzanie substancji podskórnych

Warto wiedzieć, że mezoterapia to nie tylko wykonywanie zabiegów wprowadzania niezbędnych substancji w głąb skóry właściwej poprzez wykonywanie nakłóć. Są również metody bezigłowe, które są również skuteczne i nieinwazyjne. Jedną z nich jest jonoforeza, która polega na wprowadzania substancji aktywnych za pomocą jonów. Zbliżoną do niej formą jest zwiększanie przepuszczalności błony komórkowej poprzez działanie na nią prądem elektrycznym o niewielkim natężeniu. Różnią się one między innymi rodzajem stosowanych preparatów leczniczych.

Uzupełnienie brakujących enzymów

Zabieg ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem pomagającym uzupełnić braki witamin czy też niezbędnych minerałów do utrzymania zdrowego i młodego wyglądu naszej skóry. Poprawia nie tylko krążenie, ale jednocześnie stymuluje fibroblasty do tworzenia włókien kolagenowych, które pozwalają utrzymać gładką i jednolitą strukturę skóry. W zależności od tego, jakie oczekiwania mamy względem danego zabiegu stosowane są odpowiednie preparaty lecznicze, które następnie wprowadzane są w miejsca, które chcemy poprawić.

Mezoterapia, czyli zabieg piękności XXI wieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *